Reshje të fuqishme shiu në Mal të Zi

0

Reshje të fuqishme shiu kanë përfshirë Malin e Zi veçanërisht natën e kaluar dhe gjatë ditës së sotme

Si pasojë e kushteve të vështira meteorologjike trafiku është ndërprerë tërësisht në Kollashin dhe Nikshiq. Rrugët janë tërësisht të bllokuara nga uji, ndërsa ka raportime se uji ka hyrë edhe nëpër shumë shtëpi të banorëve njofton RTMZ.

Vatrogasci na terenu od rane zore (Foto: rtcg.me)

Shërbimi për Shpëtim i Malit të Zi ka pranuar thirrje të shumta për të intervenuar dhe për tu dal në ndihmë banorëve të prekur nga vërshimet masive si pasojë e stuhive dhe reshjeve të fuqishme të shiut. Reshje intensive janë raportuar në shumicën e qyteteve të Malit të Zi, ndërsa reshjet pritet të vazhdojnë edhe ditëve të ardhshme me intensitet të ndryshëm.

error: Të drejtat e rezervuara !!