Kurti: Do të bëhet korigjimi i demarkacionit me Malin e Zi (Video)

0

Fituesi i zgjedhjeve parlamentare në Kosovë, Albin Kurti i cili pritet të mandatohet për formimin e qeverisë së re, në emisionin Opinion deklaroi se demarkacioni me Malin e Zi nuk është çështje e mbyllur.

Ai tha se duhet të formohet trupi i përbashkët punues të cilët do të bëjnë korigjimin e demarkacionit, këtë e parasheh marrëveshja e nënshkruar në Podgoricë në vitin 2018 nga Presidentat Filip Vujanoviq dhe Hashim Thaçi.

Për këtë çëshje dhe për aksin rrugor Deçan-Plavë do të inkuadrohëm në dialog të drejpërdrejtë me Podgoricën zyrtare, tha Kurti. /Malësia.ME/

error: Të drejtat e rezervuara !!