Shqipëria kalon në finale të Eurovizionit

0

Jonida Maliqi ka arritur të kalojë Shqipërinë në natën finale të “Eurovision”.

Pas votave të publikut, ajo ka arritur që të kalojë në finale me këngën “Ktheju Tokës”, që u dedikohet emigrantëve shqiptarë në botë.

Në finale janë kualifikuar edhe këto shtete: Maqedonia, Holanda, Shqipëria, Suedia, Rusia, Azerbajzhani, Danimarka dhe Norvegjia, Zvicra dhe Malta.

Finalja mbahet më 18 maj. Shqipërinë mund ta votoni me numrin 14.

error: Të drejtat e rezervuara !!