Otrant – Deçiq luhet në Tivat

0

Futbollistet e Deçiq sot në xhiron e dytë të Ligës së Malit të Zi do të luajnë në tranfesrtë ndaj Otrant nga Ulqini.

Ndeshja do të zhvillohet në Tivat për shkak se stadiumi i Otrant nuk i plotëson kushtet e vëra nga federata malazeze.

Ekipi nga Ulqini gjendet në një fazë të vështirë financiare pa buxhet, stadium dhe me borxhe ndaj lojtarëve dhe nuk dihet nëse do jet në gjendje të vazhdojë garën.

Në xhiron e parë Deçiq mundi në Tuz Ibar 4-1 ndërsa Otrant batazoi pa gola në transfert ndaj Drezga. /Malësi.ME/

error: Të drejtat e rezervuara !!