Pritje e përzemërt nga Presidenti Meta për nxënësit nga Dacajt e Rozhajës

0

Pas vizitës në nëntor të vitit të kaluar në Rozhajë presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i priti në vizitë nxënësit e shkollës 9 vjeçare në gjuhën shqipe në Dacaj të Rozhajës të cilët prej dy ditësh po qëndrojnë në Shqipëri.

Me këtë rast Meta shprehet I kënaqur që këta nxënës janë të dalluar në mësime. Po ashtu ai thot se ruan kujtime të veçanta nga vizita që ka bërë para disa muajve në shkollën e tyre. Ai, falënderon she shprehet mirënjohës për stafin pedagogjik që me aq përkushtim ruajn gjuhën shqipe dhe identitetin kombëtarë në atë trevë.

Ndërkaq, në këtë takim ishte edhe ambasadori i Malit të Zi në Tiranë, ekselenca e tij Dushan Mrdoviq./Malësia.ME/

error: Të drejtat e rezervuara !!