Mavraj kalon te Hamburgu

2

Mërgim Mavraj është zyrtarisht futbollist i Hamburgut.

Sipas mediave gjermane, mbrojtësi kuqezi ka kryer sot në mesditë vizitat mjekësore, të cilat i ka kaluar me sukses.

Sipas faqes së njohur të transferimeve, “Transfermarkt.com”, Mavraj ka firmosur një kontratë deri në verën e 2019-ës dhe do të përfitojë 1.8 milionë euro në sezon.

Mbrojtësi i Kolnit në fazën e parë të sezonit në Bundesligë, zhvilloi 16 ndeshje, duke qenë një pikë referimi për ish-ekipin e tij.

Trajneri i Hamburgut, Gizdol dy ditë më parë, deklaroi për “Bild”: “Do të kemi një dhuratë përpara festave”, duke iu referuar merkatos. E pra, dhurata quhet Mavraj, një ndër mbrojtësit më të dalluar të Bundesligës këtë sezon.

 • alexsandrast3429

  West Ham United ka qenë ‘dukej se “në lidhje me nënshkrimin e mesfushorit FC Basel Taulant Xhaka në janar, sipas Mirror.
  Xhaka, më i ri i të cilit vëllai Granit luan për “Londër e Hammers rivalët e Arsenalit, mund të jetë në lëvizje muajin e ardhshëm dhe thuhet se do të kushtojë 4 milion £.
  West Ham ka qenë i lidhur me një numër të lojtarëve në pozitën e Xhaka së – duke përfshirë palë serbe Nemanja Maksimoviq dhe Luka Milivojeviç – përpara afatit kalimtar dimëror dhe thuhet se duke pasur parasysh një qasje për ndërkombëtar në Shqipëri.
  Granit Xhaka Arsenalit në veprim me FC Basel për Taulant Xhakën
  Arsenal Granit Xhaka (majtas) është trajtuar nga Bazelit Taulant Xhaka
  Megjithatë, thuhet se gjigantët spanjollë Valencia edhe “zhvillimet e shikuar”.
  Xhaka, 25, është një mesfushor më shumë mbrojtëse të njëjtit mendim se vëllai i tij dhe mund të luajë në qendër të mbrojtjes nëse kërkohet.
  Dyshja e famshme luajtur kundër njëri-tjetrit në euro të kësaj vere, me Zvicrën e granit shfaqet si 1-0 fitues kundër Shqipërisë Taulant për në fazën e grupeve, dhe përsëri në nivel klubi këtë sezon.
  FC Basel e Taulant Xhaka këmbime këmisha me vëllanë e tij Granit Xhaka e Arsenalit pas ndeshjes
  Këmisha palë swap pas përplasjes këtij muaji në Zvicër

 • alexsandrast3429

  Ky është lajmi i fundit nga lojtarët e Kombëtares

error: Të drejtat e rezervuara !!