SHKA “KOHA” nga Dinosha shpallet ansambli më i mirë i festivalit në Vuthaj të Gucisë

SHKA “KOHA” nga Dinosha shpallet ansambli më i mirë i festivalit “Kënga dhe vallja shqipe na bashkon” i cili mbahet në fshatin Vuthaj – Plave e Guci, ku muarën pjesë grupe nga gjithe rajoni, njoftojnë nga kjo shoqatë.

Përposë grupeve folklorike nga të gjitha trevat shqiptare, në këtë aktivitet moren pjesë edhe zyrtare të lartë nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia e veriut dhe Sanxhaku.

Prezent ishte edhe Kryetari Komunës së Tuzit, Nik Gjeloshaj./Malësia.ME/ 

Fotografia e Kadri Veseli
Fotografia e Kadri Veseli
Fotografia e Kadri Veseli
Fotografia e Kadri Veseli
Fotografia e Dr Sulejman Ugljanin
Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!