Ansambli ”Shqiponja” nga Tuzi, vendin e parë dhe medalen e artë në Festivalin botërorë

Ansambli “Shqiponja”, nga Malësia-Tuzi zuri vendin e parë dhe medalen e artë në folklor burimorë autentik në Festivalin Botërorë Folklorik 2018 që u mbajtë në Bullgari.

Gjithahtu ansambli ”Shqiponja” mori edhe çmimin ma të madh të këtij kompeticionit, çmimin GRAND PRIX GOLDEN ORPHEUS 2018 (ORFEU I ART).

Drejtuesi i ansamblit Agron Pllumaj, falenderoi sponzoret dhe të gjithe që i përkrahën si dhe artistat e ansablit./Malësia.ME/

Fotografia e Anton Pllumaj

Fotografia e Anton Pllumaj

Fotografia e Anton Pllumaj

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!