Hidhet shorti i Botërorit 2018

Goglat e shortit përcaktuan që ndeshja hapëse e Botërorit të zhvillohet mes Rusisë dhe Arabisë Saudite, ndërkohë që rezervuan një “grup ferri” për Spanjën dhe Portugalinë, dy kombëtaret iberike që do të luajnë të parën përballje të grupit të tyre B.

Në grupin A, ku bëjnë pjesë organizatorët e këtij turneu do të jenë edhe Egjipti dhe Uruguaji.

Gjermania kampione bote në fuqi do të duhet të masë forcat me rivalë të konsideruar të lehtë në letër, pasi në grupi F do të ketë si kundërshtarë Meksikën, Suedinë që eliminoi Italinë dhe Korenë e Jugut.

Argjentina e Lionel Messit, finaliste e Botërorit të kaluar të Brazilit, do të ketë 4 kundërshtarë me tipare teknike të ndryshme, teksa do të përballet me Islandën, “hirushen” e Europës, sikurse edhe me Kroacinë dhe Nigerinë, me këtë të fundit që i mposhti me një përmbysje të bujshme nga 2-0 në 2-4 në miqësoren e zhvilluar pak javë më parë.

 
Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!