Ancelotti sot ka qëndruar në Shqipëri

Trajneri i mirënjohur në fushën ndërkombëtare, 3 herë fitues i ligës së kampionëve dhe një ndër teknikët më të aftë në botën e futbollit Carlo Ancelotti me ftesë të vecantë nga ana e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama ishte i pranishëm në Tiranë për të promovuar librin e tij ” Një udhëheqës i qetë” i cili tregon fragmente të karrierë së trajnerit Italian dhe që shumë shpejt do të jetë i përkthyer edhe në gjuhën shqipe.

Ish trajneri i Milanit, Chelseat, Reali të madridit dhe tekniku aktual i Bajernit të Mynihut vlerësoi edhe rritjen sportive të kombetares shqiptare nën drejtimin e Gianni de biasit.

Gjëja me e bukur e Europianit ishte Shqipëria, apo Islanda që sollën një entuzizëm të madh, pasi kjo është bukuria e futbollit. Më erdhi keq, pasi nëse do të barazonin ndeshjen e parë do të vazhdonit më tej”tha Anceloti.

 

Shperndaje