Ceremonia e varrimit të piktorit Gjelosh Gjokaj (video)

Në Milesh të Malësisë, u krye ceremonia e varrimit të piktorit dhe akademikut të njohur Gjelosh Gjokaj, ku morën pjesë qytetarë nga i gjithë rajoni.

Ndërkohë, në Qendrën e Kulturës në Tuz u mbajt një takim përkujtimor me rastin e vdekjes së Gjelosh Gjokajt, ku të pranishmit folën për jetën dhe veprën e tij. /Zeri i Amerikes/

Shperndaje