Vetëvendosje: Më 9 janar nisim protestat; Largojmë me çdo mjet qeverinë (Video)

Viti 2016 nis me protesta nga ana e opozitës në Kosovë, kësaj here edhe me kërkesën për dorëheqjen e kryeministrit Isa Mustafa, si dhe zëvendësit të tij Hashim Thaçi.

Në një intervistë për Top Channel, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka arsyetuar veprimet e opozitës brenda Kuvendit të Kosovës, të cilat siç thotë, – janë në mbrojtje të Republikës nga dy marrëveshje të dëmshme për vendin.

Ymeri bëri të ditur se, për sa kohë që qeveritarët qëndrojnë në pozicionet e tyre, këto dy marrëveshje do të kundërshtohen edhe me metoda të tjera, përveç atyre që janë parë deri më tani, duke nisur me protestën e paralajmëruar të 9 janarit.

Për më shumë ndiqni videon

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!