Shërohet pacienti i parë nga koronavirusi në Mal të Zi

Sot lëshuam pacientin e parë i cili ishte i infektuar me koronavirus dhe i cili është shëruar – tha drejtori i Qendrës Klinike Dr Jevto Erakoviq.

Ky është sukses i madh sepse ky pacient ishte në rrëzik për jetë dhe ishte kandidat për respirator.

Siç tha Erakoviq, pacienti që u shërua është nga Tivari, i lindur në vitin 1974, dhe është një ish-sportistë./Malësia.ME/

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!