Fitore e rëndësishme e Deçiq ndaj Zeta që i lanson në vendi e dytë

Klubi Futbollistik Deçiq Tuz ka vazhduar me rezultate të mira, sot në ndeshjen e fundit të pjesës së parë të kampionatit të Malit të Zi ka arritur fitoren 2-0 ndaj skuadrës Zeta.

Fitore e rëndësishme kjo për Deçiq që i rendit në vendin e dytë në tabelë me 28 pikë, po aq sa ka edhe Mladost që luan nesër.

Për gjysmë-sezonen më të suksesshme në historinë e klubit, në këtë ndeshje u kujdesën Urosh Gjuranoviq dhe Ilir Camaj të cilët shënuan në minutën e 63 dhe 71./Malësia.ME/

Anton-GjokajAutor: Anton Gjokaj

Shperndaje