Vuçiq e anulon vizitën në Mal të Zi

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka bërë të ditur se e ka anuluar vizitën e tij në Mal të Zi.

“E mora atë vendim sepse jam i sigurt se do të ketë konflikte dhe jo sepse kam frikë, por sepse disa do ta përdorin atë për të dëmtuar popullin serb. Nuk do të shkoj, nuk ju jap mundësinë të akuzoni Serbinë”, ka thënë Vuçiq për media sot, pas takimit me patriarkun Irinej.

Ai shtoi se patriarku mbështeti vendimin e tij.

Bëhet e ditur se Irinej do të takohet sot në Beograd edhe me peshkopët e Malit të Zi Amfilohije, Joanikije dhe Dimitrije.

Këtë 

Shperndaje