Shqipëria këndon e 3-ta në natën gjysmëfinale të Eurovision (Video)

Shqipëria në Eurovision 2018 do të përfaqsohet nga rokeri i fashmë shqiptar, Eugent Bushpepa me këngën ‘Mall’.

Dje është hedhur shorti për renditjen zyrtare të shteteve që do të garojnë në natën e parë gjysmë finale.

Shqipëria është renditur e treta, pas Azerbajxhanit dhe Islandës.

Janë 19 shtetete që do të performojnë në natën e parë gjysmëfinale ndërsa 18 shtete në natën e dytë gjysmëfinale.

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!