Dëmtohet Xhaka rrezikon Kampionatin Europian

Lajm mjft shqetësues në prag të EURO 2016 për Kombëtarën Shqipëtare.Taulant Xhaka është dëmtuar dhe rrezikon edhe pjesmarrjen në kompedicionin që do zhvillohet në Francë.

Ka qën i pa fatë futbollisti i Kombëtares sonë, pasi prej javësh Bazili është shpallur kampion dhe ndeshjet e fundit të kampionatit kanë shërbyet më shumë për të mbyllur sezonin me rekorde.Pikërishtë në ditën e festës zyrtare, të shtunën e shkuar, Xhaka pësoi një dëmtim dhe u zëvëndësua nga Naser Aliji pak minuta pas fillimit të ndeshjes.

Fillimisht u mendua se nuk do jetë gjë serioze por kontrollet e detajuara mjekësore kan evidentuar një tërheqje në kofshë, që ka nevojë për pushim të detyruar.

Xhaka duhet të pushojë disa javë, të paktën 4 të tilla, çka do të thotë se do të mungoj në miqësoret e programuara para Kampionati Europian dhe në dyshim është edhe pjesmarrja e tij në ndeshjen e parë në EURO 2016 më 11 qershor kundër Zvicrës.

Shperndaje