Ulqin: Nga nesër gjoba 100 euro për mos mbajtje të maskës

Policia e Shtetit në bashkëpunim me Policinë Komunale të Ulqinit sot ” për herë të fundit ” kanë shpërndarë maska falas për si vërejtje të fundit për të gjithë ata të cilët nuk e respektojnë këtë masë mbrojtëse nga Covid – 19.Inspektori i Policisë Komunale Amir Mehmeti deklaroi per TvTeuta qe ky eshte apeli i fundit dhe qe nga neser do te fillojne me gjobitjen e te gjithe atyre qe nuk i zbatojne keto dy regulla.

Gjoba do te kete vleren e 100 euro.Mehmeti nder te tjera tha qe shpreson qe njerezit tashme jane vetedijesuar dhe qe situata eshte aq serioze sa ti permbahen masave , me qellim mbrojtjen e vetes dhe mbrojtjen e te tjereve./TvTeuta/

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!