Historike: Deçiqi kualifikohet në finalen e Kupës

Skuadra e Deçiqit ka shkruar sonte histori duke u kualifikuar për herë të parë në historinë e klubit në finalen e Kupës së Malit të Zi.

 Deçiqi në Tuz triumfojë me rezultat 1:0 ndaj Iskrës nga Danillovgradi, ndërsa sfida e parë gjysmëfinale kishte përfunduar baras (0:0).

Futbollisti Danilo Peshukiq shënoi në minutën e 51-të për fitoren e madhe dhe kualifikimin në finale.

Në finale Deçiqi do të ndeshet me Buduqnost.

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!