Haradinaj uron Malin e Zi për anëtarësimin në NATO

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj me anë të një postimi në rrjetin social twitter e ka uruar Malin e Zi për anëtarësimin në NATO.

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-NISMA, ka thënë se ky vendim siguron stabilitet edhe në gjithë Ballkanin.

“Mirëpresim vendimin që Mali i Zi të bëhet vendi i 29-të në NATO. Kjo siguron stabilitet dhe integrim më të madh në Ballkan”, ka shkruar Haradinaj.

Malin e Zi për anëtarësim në NATO e ka uruar edhe ministri i jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj, duke cilësuar si një moment historik për Ballkanin Perëndimor./Malësi.ME/

Shperndaje