Duka për herë të pestë kryetar i FSHF-së

Armand Duka do të vazhdojë të jetë në krye të Federatës shqiptare të futbollit.

55 vjeçari është rizgjedhur president i institucionit më të lartë të futbollit në Shqipëri për herë të pestë radhazi. Në Asamblenë e Përgjithshme Zgjedhore që u mbajt të mërkurën, Duka mposhti kundërkandidatin, Bashkim Fino pas raundit të dytë, pasi në të parin, asnjëri prej kandidatëve nuk mori 2/3 e votave.

Duka u zgjodh në krye të Federatës shqiptare me 38 vota, ndërkaq për Bashkim Finon votuan 24 delegatë. 3 vota ishin të pavlefshme . Pasi u konfirmua në krye të FSHF-së, Duka premtoi punë edhe më të madhe gjatë katër vjetëve të ardhshme.

Asamblenë e Përgjithshme Zgjedhore e kanë përcjellë nga afër edhe përfaqësuesit e UEFA-s dhe FIFA-s.

Gjatë ditës janë zgjedhur edhe anëtarët e Komitetit Ekzekutiv.

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!