Shkarkohet Alleksa Beçiq

Kryetari i Kuvendit, Alleksa Beçiq, sonte është shkarkuar nga detyra.

Për shkarkimin e Beçiqit votuan 43 deputetë të opozitës dhe LQ URA.

Beçiq u zgjodh kryetar i Kuvendit më 23 shtator 2020. Atëher pro emërimit të tij votuan 45 deputetë, kundër një deputet, ndërsa 25 fletë ishin të zbrazëta.

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!