KKSH shënoi në Guci 7 Marsin – Ditën e Mësuesit

Keshilli Kombetar i Shqiptareve në Mal te Zi në Guci shënoi 7 Marsin, ditën e mësuesit dhe me këtë rastë dhuroi disa potrete të shkrimtare shqiptarë të cilat do vendosen në klasat ku mbahet mësmi i gjuhës dhe letërsisë  shqipe.

Më poshtë mund të lexoni postimin e KKSH-së në facebook:

Fale angazhimit te Keshillit Kombetar te Shqiptareve ne Mal te Zi, drejtuesve, mesimdhenesve te Shkolles fillore “Xhafer Nikoçeviq” ne Guci me rastin e Dites se Mesuesit – 7 Marsit eshte shenuar me nje program artistik nga nxenesit shqiptare te kesaj shkolle. Keshillii beri dhurate shkolles imazhet e koloseve te letrave, kultures dhe botes shqiptare, te cilet do te jene te pranishem ne hapesirat e kesaj shkolle.

 

Fotografia e Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!