Gjukanoviq: Urgjentisht të mbyllën kufijtë dhe të vendosën masat më të rrepta

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, i bëri thirrje Qeverisë së Malit të Zi që urgjentisht dhe pa vonesë të mbyllë kufijtë e vendit dhe të vendosë masat më të rrepta epidemiologjike.

“Të dhënat mbi numrin e rasteve të vdekura dhe rasteve të reja me Covid-19 janë alarmante,” shkroi Gjukanoviç në Twitter.

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!