Markoviq sot dhe nesër në Washington

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq qëndron sot dhe nesër për vizitë pune në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku do të takohet me zyrtarë të lartë amerikan. Kryeministri malazez do të bisedojë mes tjerësh, edhe  me sekretarin amerikanë të shtetit, Reks Tillerson.

Ai do të marrë pjesë në konferencën e Uashingtonit, gjegjësisht në takimin e Grupit të veçantë të sigurisë së Mynihut.  Markoviq do të flasë në panelin mbi integrimet trans-atlantike, njoftohet nga kabineti i Qeverisë.

Shperndaje