Rekord ditorë nga fillimi i pandemisë: 216 të infektuar, tre pacientë vdiqën

Mali i Zi regjistron rekordin ditor të numrit të infektuarve me koronavirus. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 216 raste të reja dhe janë raportuar tri vdekje të pacientëve pozitivë, nga Gucia, Tivari dhe Plevla.

Numri i përgjithshëm i rasteve aktive është aktualisht 1451, që është 230 për 100,000 banorë./Malësia.ME/

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!