Barazim në Tuz mes Deçiqit dhe Zetes

Futbollistët e Deçiqit dhe Zetës luajtën barazim (0: 0) në ndeshjen e sotme të raundit të 13-të të ligës superiore.

Në pjesën e parë, dominim i Deçiqit, në të dytën, lojë e kujdesshme dhe e barabartë.

Deçiqi kështu mbetet i pamposhtur edhe pas raundit të 13-të, por humbi mundësinë për t’u forcuar në pozitën e dytë.

Pas raundit të 13-të, Buduqnost kryeson në tabelë me 28 pikë. Deçiq është i dyti me 23, Podgorica dhe Zeta kanë nga 19-të, dhe Jezero një pikë më pak.

Malësia.ME

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!