Mali i Zi dënon veprimet iraniane kundër SHBA-së

Mali i Zi dënon fuqishëm veprimet e fundit iraniane kundër Shteteve të Bashkuara Amerikne dhe forcave të koalicionit në Irak që kanë rrezikuar jetën e partnerëve dhe aleatëve malazezë, thuhet në kumtesën e Ministrisë së Punëve të Jashtme (MPJ).

Nga MPJ thanë që paqja dhe stabiliteti nuk mund të mbizotërojnë në Lindjen e Mesme për sa kohë që dhuna, trazirat, urrejtja dhe lufta vazhdonë.

“Na vjen keq që Irani ka shprehur qëllimin e tij për të vazhduar ambiciet e tija bërthamore, duke kontribuar paqëndrueshmërisë rajonale,” thanë nga MPJ./Malësia.ME/

Shperndaje