Inva Mula: Erdha me shume zemer ketu ne Ulqin(Video)

Sopranoja shqiptare me famë boterore  Inva Mula arriti në Ulqin për të qënë pjesë e festivalit “Belcanto Dolcinio” i cili mbahet në Kalanë e Ulqinit. Në pritje të sajë në kufirin në mes Malit të Zi dhe Shqipërisë ajo për Televizionin Teuta u shpreh se është tejet e kënaqur dhe e emocionuar për këtë pritshmëri që iu bë. Inva Mula u shpreh se ftesa që i ishtë bërë për të qënë pjesë e këtij festivali e ka nderuar atë. duke e ditur se ajo ka një famë botërore dhe ka qënë pjesë e skenave më të mëdha, në pyetjen se përse pranoj të vinte në Ulqin , Mula u shpreh se e ka për detyrë që të jetë aty ku ka shqiptar e posaçërisht në Ulqinin historik ku vjen për her të parë.

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!