Bushi dhe Bogdani e nisin aventurën si trajner të kuqezinjve U-21 dhe U19

Fillimisht ka qenë drejtori teknik, Paolo Tramezzani, ai që ka prezantuar dy teknikët e rinj të pankinave kuqezi, duke iu uruar atyre suksese. Alban Bushi ka zëvendësuar në këtë vend Redi Jupin, ndërsa Erjon Bogdani ka zëvendësuar Arjan Bellain.

Gjatë kësaj periudhe Alban Bushi ishte menaxherit i kombëtares, ndërsa Erjon Bogdani ka qenë ndihmës i trajnerit Gianni De Biasi.

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!