Me gol të Vulaj, Deçiqi arrinë tre pikë të reja

Në kushte të vështira për lojë, nën reshjet e shiut, Deçiqi arriti të shënojë fitore ndaj Petrovac në raundin e 18-të të Ligës superiore të Malit të Zi.

Te tre pikëtë reja, Deçiqi erdhi me golin e nëntë në kampionat të Kristijan Vulaj në minutën e 62-të të takimit.

Deçiqi vazhdon të ruej vendin e dytë në tabelë me 31 pikë të grumbulluara.

Pavarësisht se si do të përfundojë ndeshja e raundit të fundit të vjeshtës, në derbi kundër liderit Buduqnost të Dielen në Tuz, skuadra e Deçiqit mund dhe duhet të jetë i kënaqur dhe krenar për gjithçka që bëri këtë vjeshtë, pasi u kthimit në Ligën superiore.

Malësia.ME

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!