Për shkaqe sigurie, Mali i Zi dëbon pesë persona

Ministria e Brendshme e Malit të Zi ka dëbuar një person për një periudhë prej 90 ditësh deri në një vit, me shpjegimin se ka arsye për sigurinë e brendshme për këtë vendim.

Autoritetet pritet t’i dëbojë në ditët e ardhshme edhe katër persona të tjerë nga Budva, Tivari dhe Podgorica, raportojnë mediet malazeze.

Sipas raportimeve të këtyre medieve, ata janë njerëz që kanë jetuar në Malin e Zi për vite, por nuk kanë shtetësi të këtij vendi.

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!