Çedomir Jovanoviq në Prishtinë, takon Albin Kurtin

Kryetari i VV-së, Albin Kurti ka njoftuar se është takuar me Çedomir Jovanoviq, politikanin serb për drejton Partinë Demokratike Liberale në Serbi.

 “Sot, në Prishtinë, u takova me kryetarin e Partisë Demokratike Liberale në Serbi, z.Çedomir Jovanoviq. Diskutuam për raportet midis Kosovës e Serbisë, zhvillimet politike dhe gjendjet socio-ekonomike në vendet tona, situatën në rajon dhe sfidat e integrimit evropian”, ka shkruar Kurti në facebook.

“Biseduam edhe për të kaluarën, për lëvizjet studentore, luftërat në ish Jugosllavi dhe plagët e hapura në Ballkan. Çedomir Jovanoviq ka luajtur rol vendimtar në dërgimin e Milosheviqit në Hagë, si dhe në arrestimin fillestar të Jovica Stanishiqit dhe Frenki Simatoviqit”, njofton kreu i VV-së.

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!