Alban Skenderaj publikon “Duar lart” (Video)

Alban Skenderaj ka vendosur të befasoj fansat me një tjetër krijim muzikor.

Albani pa shumë zhurmë ka publikuar projektin më të ri  ‘Duart Lart’.Videoklipi është realizuar në formë animacioni, praktikë jo shumë zakontë te këngëtaret shqiptarë.

Tekstin e këngës e ka shkruar vet këngëtari, ndërsa orkestrimin e ka bërë Elgit Doda.

(Teksti)
Ata ndalen une perparoj
Ata maten une rrezikoj
Ata qeshin, ata perçmojne
Ata ulin une fluturoj

Ata heshtin une i degjoj
Ata flasin une injoroj
Ata shtypin ku me shume dhemb
Por kur bie une bie ne kembe

Dhe nese nuk ka-loj ne loje
Ata me thone te rri me duart lart
Me thone te rri me duart lart
Ne roberi me duart lart

Por une them JO JO JO
Parimi im s’i njeh duart lart
Une them JO JO JO
Ne lindem dhe do vdesim te barabarte
JO JO JO
S’eshte jeta jote, eshte jeta ime
Une them JO JO JO
Vetem nje Beat si ky mi mban duart lart

Vetem nje Beat si ky mi mban duart lart

Kur me fikin une rrezatoj
Kur me ftohin une perveloj
Kur me ulin kur me lartesojne
Kur shajne e kur me levdojne

Ata me heshtin une ju kendoj
Ata me mbyllin une fantazoj
Ata shtypin ku me shumb dhemb
Por kur bie une bie ne kembe

Dhe nese nuk ka-loj ne loje
Ata me thone te rri me duart lart
Me thone te rri me duart lart
Ne roberi me duart lart

Por une them JO JO JO
Parimi im s’i njeh duart lart
Une them JO JO JO
Ne lindem dhe do vdesim te barabarte
JO JO JO
S’eshte jeta jote, eshte jeta ime
Une them JO JO JO
Vetem nje Beat si ky mi mban duart lart

Vetem nje Beat si ky mi mban duart lart

Shperndaje