Axhoviq: Menaxhmenti i klubit na siguroi kushtet fenomenale për punë

Kapiteni i skuadrës së Deçiqit, Alldin Axhoviq për “Zërin” ka thënë se hyrja në ligën e parë është një sukses madhështor dhe se për të ardhur deri te kjo pikë është dashur shumë punë e angazhim.

“Rruga për të arritur qëllimin që kishim në fillim të sezonit ishte e vështirë. Menaxhimi i klubit dhe stafi profesional bashkojnë një ekip të mirë, kryesisht djem të mirë. Kemi luajtur futboll të bukur dhe emocionues, me shumë shanse, veprime të këndshme dhe shumë gola të këndshëm. Menaxhmenti i klubit në krye me Pal Dreshajn e kryen punën e tyre, duke na siguruar kushtet fenomenale të punës”, ka thënë fillimisht Aldini për “Zeri.info”, duke e përshkruar më pas rrugën e suksesit.

“Kishte ulje dhe ngritje, gjë që është normale, por nuk hoqëm dorë dhe ia arritëm qëllimin tonë. Sapo filloi pjesa e dytë e kampionatit na goditi vala e parë e pandemisë COVID-19, situata në Mal të Zi nuk ishte më e mira, as në të gjithë botën. Vendi ynë (Tuzi) ishte praktikisht i mbyllur, ishim në izolim, nuk kishim mundësi t’i kryenim detyrat e futbollit që ishim mësuar çdo ditë. Pushimi zgjati gati dy muaj, pavarësisht situatës, drejtuesit e klubit rregullisht kryen detyrimet e tyre ndaj lojtarëve dhe njerëzve në klub. Më pas numri i të infektuarve ra ndjeshëm, duke krijuar kështu kushte për funksionimin normal, kështu që filluam të stërvitemi dhe të luajmë përsëri”, ka thënë sulmuesi Axhoviq, i cili një kohë ishte edhe pjesë e Ballkanit të Suharekës në Kosovë.

“Gjatë gjithë sezonit ishim në vendin e parë në tabelë dhe nuk e humbëm kurrë atë pozicion. Për fat të mirë ose për fat të keq, situata në Mal të Zi po keqësohet, po fillon vala e dytë e pandemisë COVID-19, kishte lojtarë në ligën tonë, të cilët ndienin simptomat e këtij virusi, kështu që Federata u detyrua që për sigurinë e lojtarëve të marrë vendim për ndërprerjen e kampionatit të futbollit 6 ndeshje para fundit dhe ne u shpallëm kampion të Ligës së Dytë”, pohoi Alldin Axhoviq.

“Deçiqi ka plane serioze për të luajtur një rol të rëndësishëm në Ligën e Parë të Malit të Zi për të luftuar me skuadrat më të mira për majën e tabelës dhe nuk kam dyshim në sukses”, ka përfunduar Alldin Axhoviq.

Image
Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!