Fatos Beqiraj transferohet në Izrael

Sulmuesi shqiptar Fatos Beqiraj, është transferuar te skuadra izraelite, Maccabi Netanya.

Futbollisti i Përfaqësueses së Malit të Zi është larguar nga skuadra belge, Mechelen, pasi kjo skuadër këtë edicion do të garojë në ligën e dytë dhe me marrëveshje të dyfishtë është pranuar shkëputja e kontratës, transmeton KTV.

Maccabi Netanya është pesë herë kampion i Izraelit, skuadër që vitin e kaluar u rendit në vendin e pestë në kampionat.

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!