Votohet Ligji mbi kthimin e Valdanosit i propozuar nga Lista Shqiptare

Sot në Kuvendin e Malit të Zi u votua Ligji mbi kthimin e pronës së Valdanosit. Ligji u votua me 49 vota pro të të gjithë deputetëve të cilët ishin të pranishëm në Kuvend.

Për votuan deputetët e partive shqiptare Genci Nimanbegu dhe Fatmir Gjeka, deputetët Frontit Demokratik, Demokratët, URA, SDP, SD dhe deputeti i Partisë Liberale.

Propozuesi i këtij Ligji ishte deputeti i Lisët Shqiptare, Genci Nimanbegu i cili falenderoj deputetët për përkrahje.

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!