Abazoviq dhe Kurti takohen në Antalia

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar me mandatarin për krijimin e qeverisë së re në Mal të Zi, Dritan Abazoviqin.

Takimi ndodhi në Antali të Turqisë. Aty po marrin pjesë edhe dy literët në Ditën e dytë të Forumit për Diplomaci.

Në pamjet që janë publikuar shihet teksa Kurti dhe Abazoviq ia “cakin” duart njëri-tjetrit duke biseduar shkurtas.

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!