Kombëtarja mbërrin në Prishtinë,lojtarët e dy ekipe të gjith bashkë (Foto-Video)

Kombëtarja Shqipëtare ka mbërritur në Prishtinë,ku të premten do ta zhvillojë miqësoren me Përfaqësuesen e Kosovës,fjala është një ndeshje festive për kualifikimin e kuqezinjve në “Euro 2016”.

Futbollistët e Shqipërisë janë vendosur në ‘Hotel Emerlad’, aty ku janë duke ndenjur edhe lojtarët e Përfaqësueses së Kosovës.Lojtarët janë pritur nga kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri me bashkëpunëtorët e tij, gazetarë dhe tifozë të shumtë..

Tifozët e Prishtinës Plisat kan punuar dje dhe sot që t’i bëjnë një pritje të veçantë Kombëtares Shqiptare sipas tifogrupit, rreth 5 mijë flamuj shqiptarë janë vendosur në pjesë të ndryshme të kryeqendrës për të krijuar një atmosferë sa më festive.

Xhaka: Kosova është Shqipëri

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka, ka thënë se në miqësoren e nesërme nuk do të ketë humbës dhe se do të jetë takim që do ta shijojnë gjithë shqiptarët.

“Ishalla ndeshjen e shijon gjithë shqiptaria. Ne jemi një, për mua Kosova është Shqipëri”, ka thënë Xhaka.

1  3 4 5

Shperndaje