Këto janë të gjitha përballjet në Ligën e Kampionëve dhe në Ligën e Evropës

Është hedhur shorti në Ligën e Kampionëve për 1/8 e finales.

Ndeshja më interesante do të jetë ajo mes Bayern Munich dhe Arsenal.Kampioni në fuqi i kësaj gare, Real Madrid do të përballet me skuadrën italiane Napoli.

Këto janë të gjitha përballjet në Ligën e Kampionëve:

czenpdnw8aaobzpManchester City – Monaco
Real Madrid – Napoli
Benfica – Borussia Dortmund
Bayern Munich – Arsenal
Porto – Juventus
Bayer Leverkusen – Atletico Madrid
PSG – Barcelona
Sevilla – Leicester City

Këto janë të gjitha përballjet në Ligën e Evropës

czedx69xuaa-1fb Pasi shortit të Ligës së Kampionëve, UEFA ke hedhur edhe shortin e Ligës së Evropës për fazën tjetër.

Njëra nga skuadrat favorite, për ta fituar këtë trofe, Manchester United do të përballet me skuadrën franceze St Etienne.

Ndërkohë favoriti tjetër, Roma do të ketë punë më të vështirë pasi do të ndeshet me Villarealin e papërshtatshëm.

Këto janë të gjitha përballjet në Ligën e Evropës:

Athletic Bilbao – APOEL
Legia – Ajax Amsterdam
Anderlecht – Zenit St Petersburg
Astra – Genk
Manchester United – St Etienne
Villareal – Roma
Ludogorets – Kopenhagen
Celta Vigo – Shakhtar Donetsk
Olympiakos – Osmanlispor
Gent – Tottenham Hotspur
Rostov – Sparta Pragë
Krasnodar – Fenerbahce
Borussia Moenchegladbach – Fiorentina
AZ Alkmaar – Lyon
Hapoel Beer Sheva – Besiktas
PAOK – Schalke 04

 

Shperndaje