Konfirmohen dy rastet e para me koronavirus në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe minsiutri i Shëndetësisë, Arben Vitia, në një konferencë për medie kanë konfirmuar dy raste në Kosovë me Coronavirus.

“Njëra paciente është 20-vjeçare, shtetase nga Italia, dhe tjetri kosovar me moshë 79-vjeçare”, tha Vitia.

Kryeministri Kurti ka kërkuar që të mos bëhet panik.

Shperndaje