Nesër shorti i Uefa Conference League: Deçiqi mëson kundërshtarët e mundshëm

Skuadra e Deçiqit mësuar rivalët e mundshëm në turin e parë të Ligës së Konferences.

Deçiqi si kundërshtarshtar të mundshëm ka edhe dy ekipe shqiptare, Shkendijen e Tetovës dhe Partizani Tiranë.

Kundershtarët e mundshëm në raundin e parë kualifikues të Uefa Conference League, në shortin që do të mbahet neser në Nyon, Zvicer me fillim 13:00h janë: Shkëndija (MKD), Dinamo Minsk (BLR), Partizani (ALB), SP Tre Penne (SMR) dhe Petrocub-Hîncești (MDA).

Shperndaje