Përleshje e armatosur mes Cozmanit dhe Noizy​t

Një përleshje e armatosur ka dollur në Prishtië mes dy reperëve të njohur shqiptar Noizy dhe Cozman, përballë Swiss Diamond Hotel.

Si pasojë e përleshjes Noizy ka mbetur i plagosur nga Cozman dhe sipas burimeve të fundit thuhet se ai ka marrë lëndime në krahun e tij.

Policia e Kosovës ka konfirmuar përleshjen me armë që ndodhi pranë hotelit Swiss Diamond.

“Rreth orës 17:00 ka ndodhur një përleshje me armë ku si pasojë është plagosur një person dhe tre të tjerë janë shoqëruar në stacionin policor”, ka thënë për Telegrafin zëdhënësja e PK-së, Flora Ahmeti.

Ndërkaq sipas dëshmitarëve është thënë se përleshja me armë ka ndodhur mes reperëve Noizy dhe Cozman.

Burime të Indeksonline marrin vesh që Ylber Abdullahu –Cozman, vllau i tij Ymer Abdullahu dhe miku i tij i afërt Albert Krasniqi janë tre personat e arrestuar nga Policia e Kosovës të dyshuar për pjesëmarrje në konfliktin e sotëm që solli edhe plagosjen e Noizyt

noizy

Noizy: Nuk jam i lënduar, gjaku nuk ishte i imi

Reperi Noizy pas përleshjes së sotme tanimë është larguar nga emergjenca.
 Noizy është larguar duke theksuar se nuk e di se çfarë ka ndodhur, raporton Indeksonline.“Nuk e di se çfarë ka ndodhur, sonte ju pres në Ferizaj dhe Mitrovicë”, ka thënë Noizy.

Ndërsa i pyetur se a ka mundësi që kjo përleshje të ketë arsye të vjetra ai ka theksuar “Ka mundësi, nuk jam i sigurt”.Gjithashtu Noizy ka thënë se,”S’ka pas provokime, do ti shihni videot. Krejt OTR janë mirë”

Noizy dhe BabaStars ishin përleshur edhe në vitin 2012 në Zvicër

Grupet rivale të repit OTR dhe BabaStars kanë një histori interesante përleshjesh.

 Kjo nuk është hera e parë që ata kanë shkëmbyer grushte pasi që 4 vite me parë, saktësisht në maj të vitit 2012,  dhe atë në aeroportin e Zvicrës.

Në atë kohë ishte folur shumë se dy grupet rivale ishin rrahur shumë derisa Noizy me një video kishte thënë se i ka rrahur keq anëtarët e BabaStars, sidomos Ledri që atëbotë ishte anëtar i këtij labeli.

Pas kësaj, kishin reaguar BabaStars me një video.

Më i përfoluri së është ndarë i rrahur në këtë rast Ledri dhe për këtë ai shihet duke folur në këtë video, momentin kur ata lirohen nga burgu.

Shperndaje