Mediat italiane: Grezda një thesar, shumë interesim për të nga Seria A

Kristian Pannuci ndoshta i ka humbur dy ndeshjet e fundit me Spanjen dhe Italin, por fitoi një lojtar të madh, Eros Grezdën.

Pas paraqitjes së mirë të mesfushorit shqiptar me tipare sulmuese, Eros Grezda, në ndeshjen me Italinë, janë po mediat italiane ato që vlerësojnë cilësitë e yllit në ngritje.

reklamo

Në një shkrim nga “Tuttomercatoweb”, faqja italiane ngre në piedestal paraqitjen e 22-vjeçarit, dhe shkruan se disa klube nga Italia po shfaqin interes për të. Shpërthimin e tij, Grezda e pati në moshën 20-vjeçare, me Lokomotivën e Zagrebit, ku në dy sezone shënoi 14 gola. Këtë verë ai u transferua tek Osijek, po në Kroaci, dhe ka një kontratë deri në vitin 2021.

Trajneri i Osijek, shprehet se Grezda është një thesar, dhe se ia vlen të mbështetet. Shumë menaxherë nga Seria A janë afruar për futbollistin me origjinë nga Kosova, gjithsesi interesimin më konkret e ka shfaqur klubi i Krotones. Pas paraqitjeve të mira edhe me kombëtaren, karriera e Grezdës duket se mund të marrë një ngritje tepër të madhe.

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!