Gegaj: Mali i Zi në krizë politike, zgjedhjet e parakohshme zgjidhin situatën

Përfaqësuesi i partisë DPS-ja e Milo Gjukanoviq, Nikolla Gegaj në një intervistë të dhënë për emisionin Ballkan në ABC ka komentuar situatën politike në të cilën ndodhet Mali i Zi së fundmi.

Gegaj është shprehur se Mali i Zi aktualisht ndodhet në një krizë politike dhe kushtetuese dhe sipas tij zgjidhja e vetmja është shpërndarja e parlamentit dhe zgjedhjet e parakohshme.

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!