Cungu uron Kurtin: Shpresoj shumë që kjo fitore do të shtojë vëmendjen e Kosovës ndaj shqiptarëve në Mal të Zi

Kryetari i Forces së Re Demokratike, Nazif Cungu i ka uruar fitoren Albin Kurtit në zgjedhjet parlamentare në Kosovë

Jam i bindur që këto zgjedhje do të sjellin një frymë ndryshimi dhe stabilitet politik, theksoi Cungu.

I uroj atij dhe Lëvizjes Vetëvendosje sa më shumë sukses në zhvillimin e mëtejshëm të Kosovës si dhe në forcimin e perspektivës euroatlantike.

Cunu ka thënë se shpreson shumë që kjo fitore e tij do të shtojë vëmendjen e Kosovës ndaj shqiptarëve në Mal të Zi dhe do të përmirësojë marrëdhëniet mes dy shteteve. Pres me padurim që të bashkëpunojmë përsëri së bashku në të ardhmen e afërt, tha Cungu.

Cungu suksesin në zgjedhje i ka uruar edhe Vjosa Osmanit duke i dëshiruar sukses në zhvillimin e mëtejmë të Kosovës.

Malësia.ME

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!