Dje, 18 aksidente, konfiskohen 24 patenta

Në Mal të Zi, në 24 orët e fundit, kan ndodhur 18 aksidente në të cilat gjashtë persona janë plagosur lehtë.

Policia ka lëshuar 497 urdhra për pagesë të gjobave dhe ka konfiskuar 24 patenta dhe nëntë palë targa.

Mbrëm rreth orës 02.00 në aksin rrugor Tuz-Hot në Hakshabanaj, ka ndollur një aksident i përfshirë një automjet me dy persona. Deri te aksidenti erdhi pasi që drejtuesi humbi kontrollin mbi automjetin por për fat të mirë akterët e aksidentit kaluan pa dëmtime./Malësia.ME/

Fotografia e Fjala e Lire

Shperndaje