Thaçi: Bindja ime e palëkundur – Presheva, Medvegja dhe Bujanoci duhet t’i bashkohen Kosovës

0

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se ai nuk është për t’u cenuar integriteti territorial i Kosovës. Por, ai vazhdon të jetë pro bashkimit të Luginës së Preshevës me Kosovën.

“Natyrisht edhe sot unë jam për bashkimin e Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit me Kosovën. Kjo është bindja ime dhe është e palëkundshme, pa u cenuar integriteti territorial i Kosovës. Unë nuk jam për të dhënë territore, por jam për ta integruar këtë pjesë që është më e diskriminuara në rajonin e Ballkanit Perëndimor”.

error: Të drejtat e rezervuara !!