Mali i Zi pezullon edhe trafikun ajror dhe hekurudhor

Kompania ajrore e Malit të Zi ka pezulluar përkohësisht fluturimet, megjithëse nuk ka asnjë rast të konfirmuar zyrtarisht me koronavirus.

Gjithashtu përkohsishtë është pezullua trafiku ndërkombëtar rrugor dhe hekurudhor.

Këto janë masa të reja të përkohshme të Trupit Koordinues Kombëtar për Sëmundjet Infektive, takimi i të cilit u mbajt sot, njofton Qeveria e Malit të Zi./Malësia.ME/

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!