Rritje dramatike: Sot 230 të infektuar me COVID-19

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 230 të infektuar me koronavirus dhe tre të vdekur në Mal të Zi, njoftoi Instituti i Shëndetit Publik. Gjithashtu u raportua se 953 mostra u testuan për virus.

Që nga raportimi i fundit, tre vdekje janë raportuar në Podgoricë, Pljevlja dhe Nikshiç, të cilët kanë lindur në vitet 1962, 1948 dhe 1958.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve në lidhje me infeksionin Covid-19 që nga fillimi i qershorit është 117 dhe që nga fillimi i vitit 126, thuhet në njoftim.

Numri i përgjithshëm i rasteve aktive me coronavirus në Mal të Zi aktualisht është 2,401.

Shperndaje
error: Të drejtat e rezervuara !!